Oliwy

Oliwy

Oliwa Extra Virgin Elizondo Premium Royal 500ml (ZBIORY 25/26)

105,00 zł Brutto
Oliwa Extra Virgin Elizondo Premium Royal 500 ml. Toczona na zimno w dniu zbioty, wyłącznie przy użyciu metod mechanicznych.

  • Rodzaj Extra Virgin
  • Pojemność 500 ml
  • Kraj pochodzenia Hiszpania
  • Region Andaluzja
  • Odmiana oliwek Royal
  • Producent Aceites Elizondo

Oliwa Extra Virgin Elizondo Premium Royal 500ml (ZBIORY 2025/2026)

Oliwa Extra Virgin Elizondo Premium Royal 500ml to wczesna oliwa z oliwek odmiany Royal, zbieranych w listopadzie. Tłoczona na zimno, mechanicznie i wyłącznie przy pomocy metod mechanicznych. Royal to lokalna, endemiczna odmiana oliwek o ograniczonym zasięgu występowania i o szczególnych cechach, które sprawiają, iż jest wyjątkowa w skali świata.

Producent: ELIZONDO

Firma ELIZONDO wywodzi się ze starej tradycji andaluzyjskich mistrzów oliwnych. Tradycji, która nawiązuje do pracy kilku pokoleń ludzi, ich mądrości, wiedzy i dobrych praktyk uprawy gajów oliwnych, zbiorów i tłoczenia oliwy. To rodzinne dziedzictwo kilkusetletnich drzew rozsianych w różnych zakątkach rzeki Guadalquivir - od gór Sierra de Cazorla po Jaén. Upór twórców, aby tworzyć wyśmienite oliwy oraz dążenie do doskonałości powoduje, iż cały proces jest przez nich całkowicie kontrolowany - od produkcji po sprzedaż. Oliwy Virgen Extra Elizondo powstają z oliwek tylko dwóch odmian: Picual i Royal - odmiany bardzo charakterystycznej dla tego obszaru. Są one zbierane każdego roku pomiędzy końcem października, a początkiem listopada, kiedy owoce są nadal zielone i zachowują wszystkie swoje organoleptyczne atrybuty, zadowalające nawet najbardziej wymagające podniebienia. Uważny zbiór i transport w małych skrzyniach pozwala uniknąć uszkodzeń owoców, a bliskość młyna oliwnego i natychmiastowe tłoczenie na zimno dzięki nowoczesnym urządzeniom i technologii gwarantują najwyższą jakość.

Specyfikacja

  • Kategoria: AOVE (Aceite de oliva virgen extra)
  • Region: Andaluzja, prowincja Jaén - Sierra de Cazorla
  • Odmiana: Royal
  • Pojemność: 500 ml
  • Typ: intensywnie zielono - złota
  • Nos: intensywnie owocowa, o aromatach zielonych bananów, jabłek, ziół i mięty
  • Usta: gładka i elegancka, z łagodnym początkiem uwalniającym delikatną gorycz
  • Parowanie: ryby, owoce morza, marynaty, zupy - kremy, wędzone ryby, idealna do wykańczania potraw

  • Marka
  • W magazynie
    1 Przedmiot

  • Rodzaj
    Extra Virgin
  • Pojemność
    500 ml
  • Kraj pochodzenia
    Hiszpania
  • Region
    Andaluzja
  • Odmiana oliwek
    Royal
  • Producent
    Aceites Elizondo

Komentarze (0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii

Ładowanie...